top of page

Gizlilik Politikamız

GİZLİLİK POLİTİKASI

Geçerlilik Tarihi: Oyunlarımızı oynadığınız için teşekkür ederiz! Bu Gizlilik Politikası şunları açıklamaktadır:

 • Hakkınızda kişisel verileri toplama yöntemlerimiz ve bunu neden yapıyoruz?

 • Kişisel verilerinizi nasıl kullanıyoruz ve

 • Kişisel verilerinizle ilgili sahip olduğunuz seçenekler.

Bu Gizlilik Politikası, burada topluca Hizmet olarak adlandırdığımız SokaktamaçVar oyunları, mağazası, siteleri ve ilgili hizmetleri için geçerlidir. Yeni bir sürüm yayınlayarak bu Gizlilik Politikasını periyodik olarak güncelleyebiliriz. Herhangi bir maddi değişiklik yapmamız durumunda, değişikliğin yürürlüğe girmesinden önce Hizmette bir bildirim yayınlamak da dahil olmak üzere, yürürlükteki kanunların gerektirdiği şekilde sizi bilgilendireceğiz. Yürürlük tarihinden sonra Hizmeti kullanmaya devam etmeniz yeni Gizlilik Politikasına tabi olacaktır.

BİZE ULAŞIN

Veri korumayla ilgili sorularınız varsa veya kişisel verilerinizle ilgili sorunların çözümüne yönelik herhangi bir talebiniz varsa, size daha hızlı yanıt verebilmemiz için öncelikle her SokaktamaçVar oyunundaki destek özellikleri aracılığıyla bizimle iletişime geçmenizi öneririz.


TOPLADIĞIMIZ VERİLER

Topladığımız kişisel verilerin kategorileri, kullandığınız Hizmetlere ve geçerli kanunların gerekliliklerine bağlıdır.

Bize doğrudan sağladığınız veriler.

 • İletişim bilgileri (e-posta adresi gibi)

 • Oyuncu adı, etiketi ve şifresi

 • Profil bilgileri (profil fotoğrafı gibi)

 • Hizmeti kullandığınızda gönderdiğiniz mesajlarınız ve diğer içerikleriniz (sohbet kayıtları ve oyuncu destek biletleri gibi)

 • Anketler, promosyonlar, çekilişler, yarışmalar ve diğer etkinliklerle bağlantılı olarak sağladığınız veriler

 • Ödeme hizmeti sağlayıcılarımız, SokaktamaçVar Mağazası üzerinden yaptığınız tüm satın alma işlemleriyle bağlantılı olarak ödeme ayrıntılarınızı toplayacaktır.

Otomatik olarak topladığımız veriler.

 • Çoğu durumda otomatik olarak oluşturulan dahili hesap kimliği de dahil olmak üzere hesabınız ve oyun ilerlemeniz hakkındaki veriler

 • IP adresiniz ve mobil cihaz tanımlayıcılarınız (cihazınız veya reklam kimliğiniz gibi)

 • Cihaz adı ve işletim sistemi, tarayıcı türü ve dili, internet servis sağlayıcısı ve mobil operatör gibi cihazınızla ilgili veriler

 • Çerezler ve benzer teknolojilerle topladığımız veriler (daha fazlasını aşağıda bulabilirsiniz)

 • Yaklaşık konum verileri (IP adresinden türetildiği şekliyle)

 • Oyun verileri, yapılan satın alma işlemleri ve Hizmet içindeki diğer oyuncularla etkileşimleriniz gibi Hizmeti kullanımınıza ilişkin veriler

Ayrıca e-posta adresinizi veya diğer iletişim bilgilerinizi kullanarak bir SokaktamaçVar Kimliği oluşturma seçeneğiniz de vardır.

Ortaklarımızdan topladığımız veriler.

Hakkınızda sahip olduğumuz aşağıdaki gibi bilgileri desteklemek için sosyal ağ siteleri, veri analizi sağlayıcıları ve reklam ağları gibi üçüncü taraf ortakları da kullanıyoruz:

 • Üçüncü taraf bir aracı Hizmete (LINE, Facebook, WeChat veya Kakao gibi) bağlarsanız aldığımız veriler

 • Demografik veriler (IP adresinizin kaba konumunu belirlemek gibi)

 • Dolandırıcılıkla mücadeleye yönelik veriler (oyunlarda para iadesinin kötüye kullanılması veya reklamlarda tıklama sahtekarlığı gibi)

 • Oyunların çalıştığı platformlardan gelen veriler veya ödeme hizmeti sağlayıcılarından gelen veriler (ödeme doğrulama verileri gibi)

 • Size daha iyi bir Hizmet sunabilmemiz için reklam ve analiz amaçlı veriler (anketler gibi)

 • Gizlilik ayarlarınız aracılığıyla üçüncü taraf bir hizmet (LINE, Facebook, WeChat veya Kakao gibi) aracılığıyla bize sağladığınız veriler

VERİLERİNİZİ NEDEN TOPLUYORUZ

Verilerinizi aşağıdakiler gibi çeşitli ticari amaçlarla kullanırız:

Hizmetin çalışmasını sağlamak için.

Sözleşmeyi yerine getirmek için gerekli verileri işleriz

 • Hesaplar oluşturun ve oyunlarımızı oynamanıza ve Hizmetimizi kullanmanıza izin verin

 • Hizmeti Çalıştırın

 • Ödemeleri doğrulayın ve onaylayın

 • Talep ettiğiniz ürün ve hizmetleri sağlayın ve teslim edin

 • Size Hizmetle ilgili iletişimler göndermek

Hizmeti oyuncularımız için daha uygun hale getirmek.

Oyuncularımıza mükemmel bir Hizmet sunmak amacıyla gerekli verileri toplamak ve işlemek konusunda meşru menfaatimiz bulunmaktadır.

 • Oyuncu profillerini güncelleyin ve geliştirin

 • Hizmet ve oyuncu deneyimini geliştirin ve iyileştirin

 • Sizinle ilişkimizi yönetmek

 • Hizmetin bir parçası olarak sosyal özellikler sağlayın

 • Hizmet deneyiminizi özelleştirin

 • Yorumlarınıza ve sorularınıza yanıt verin ve oyuncu desteği sağlayın

 • Size Hizmette ve diğer web sitelerinde ve hizmetlerde (e-posta dahil) SokaktamaçVar teklifleri sunmak

 • Güncellemeler, güvenlik uyarıları ve destek mesajları gibi ilgili bilgileri size göndermek

 • Diğer oyuncularla iletişim kurmanızı sağlar

Kişiselleştirilmiş reklamlar göstermek için.

Size Hizmette ve başka yerlerde (e-posta dahil) kişiselleştirilmiş reklamlar göstermek amacıyla gerekli verileri işlemek için meşru menfaatimiz bulunmaktadır.

 • Hizmetle bağlantılı olarak eriştiğiniz içeriği ve çevrimiçi davranışınızı takip edin

 • Reklamlarımızı ve Hizmetimizi sunun, hedefleyin ve iyileştirin

Kişiselleştirilmiş reklamlardan nasıl vazgeçeceğinize ilişkin bilgi için aşağıdaki 'Haklarınız ve Seçenekleriniz' bölümüne bakın.

Hizmeti güvenli ve adil tutmak.

Hizmette eşit şartlar sağlamak bizim için en önemli önceliktir. Kabul edilebilir kullanım politikamız hakkında daha fazla bilgi için;SokaktamaçVar Hizmet Koşullarını inceleyebilirsiniz.

Hizmeti ve sosyal özelliklerini güvenli ve adil tutmak, dolandırıcılıkla mücadele etmek ve aksi takdirde kabul edilebilir kullanımı sağlamak amacıyla gerekli verileri işlemek için meşru menfaatimiz bulunmaktadır.

 • Hizmetin ve sosyal özelliklerinin kullanımını analiz edin ve izleyin

 • Sohbetleri otomatik veya manuel olarak denetleyin

 • Sahtekâr veya yaramazlık yapan oyunculara karşı harekete geçin

Analiz etmek, profil oluşturmak ve segmentlere ayırmak için.

Yukarıdaki tüm durum ve amaçlarda, toplanan tüm verileri analiz edebilir, profilleyebilir ve bölümlere ayırabiliriz.

Senin rızanla.

Onayınız doğrultusunda verilerinizi ek amaçlarla işleyebiliriz.

Aşağıda açıklandığı gibi oyun içi reklamları görüntülemek ve kişiselleştirmek için cihaz tanımlayıcılarınızı da toplayabilir ve kullanabiliriz. Uygun olduğu durumlarda, bu amaçlar doğrultusunda reklam tanımlayıcınızı, IP adresinizi ve cihaz kimliğinizi toplayabiliriz. Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) dahil olmak üzere geçerli gizlilik yasaları uyarınca, bunu yapmak için sizden onay almamız gerekmektedir.

Bu veriler, reklam ortaklarımızın doğru reklamı sunabilmesi ve aynı reklamı birden çok kez görmediğinizden emin olmak için reklam içeriğini optimize edebilmesi amacıyla sizin izninizle paylaşılır. Bu tür reklam dağıtımı ve kişiselleştirme için cihaz tanımlayıcılarınızı seçilen iş ortaklarıyla paylaşıyoruz.

İş ortakları, reklam ağını ve uyumlulaştırma platformunu işletmenin yanı sıra, reklam envanteri tekliflerini kolaylaştırır ve bunlara katılır. Ortaklar, cihaz tanımlayıcılarını meşru menfaatlerine dayalı olarak dolandırıcılık tespiti amacıyla da kullanabilir. Daha fazla bilgi için lütfen ortakların gizlilik politikalarını kontrol edin.

VERİLERİNİZİ KİMLER GÖREBİLİR

Verilerinize SokaktamaçVar dışında aşağıdaki durumlarda başkaları da erişebilir:

Diğer oyuncular ve kullanıcılar.

Sosyal özellikler oyunlarımızın temel bir bileşenidir. Diğer oyuncular ve kullanıcılar, örneğin profil verilerinizi, oyun içi etkinliklerinizi görebilir ve gönderdiğiniz mesajları okuyabilir.

Hizmet sağlayıcılarımız.

SokaktamaçVar’ın , Hizmeti sunmamıza yardımcı olan satıcıları vardır. Bu satıcılar, verilerinizi yalnızca SokaktamaçVar’ın Hizmet sağlama talimatları doğrultusunda ve bu talimatlara göre işler ve barındırma, oyuncu desteği, reklam, analiz ve sahtekarlığın önlenmesi gibi görevleri yerine getirir.

Diğer şirketler ve kamu yetkilileri.

Ödemeleri doğrulamak (Paypal gibi ödeme sağlayıcıları ile) ve dolandırıcılık ve yasa dışı faaliyetlerle mücadele etmek amacıyla verileri işleyebilir, diğer şirket ve kuruluşlarla paylaşabilir ve yasal taleplere yanıt olarak kamu yetkililerine sağlayabiliriz.

Verilerinizi ayrıca onayınıza dayanarak, yasalara uymak veya bizim, oyuncularımızın veya başkalarının haklarını, mülkiyetini veya güvenliğini korumak amacıyla da ifşa edebiliriz.

Reklam ve Sosyal Medya ortakları.

Hizmet, sosyal medya etkileşim araçları, uygulama programlama arayüzleri (API'ler) veya yazılım geliştirme kitleri (SDK'ler) aracılığıyla işlevsellikler ve oyun içi reklamlar gibi ortaklarımızın sunduğu özellikleri içerir. Bu ortaklar verilerinize erişebilir ve kendi gizlilik politikaları kapsamında çalışabilir. Veri işleme uygulamaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için gizlilik politikalarını kontrol etmenizi öneririz.

Bu ortaklar etkinlikleriniz ve cihazınızla ilgili verilere (IP adresiniz, mobil tanımlayıcılarınız, ziyaret edilen sayfa(lar)ınız, konumunuz, günün saati gibi) erişebilir. Ayrıca hakkınızda topladığımız verileri birleştirebilir ve üçüncü taraf reklam ortaklarıyla paylaşabiliriz. Bu reklam ortakları, bu verileri (ve diğer hizmetlerden toplanan benzer verileri), ağlarındaki üçüncü taraf hizmetlerini ziyaret ettiğinizde size hedefli reklamlar sunmak amacıyla kullanabilir. Bu ortaklar kendi gizlilik politikaları kapsamında faaliyet gösterebilir. Bu uygulamaya genellikle "ilgi alanına dayalı reklamcılık" veya "çevrimiçi davranışsal reklamcılık" adı verilir. Kişisel verilerinizi üçüncü taraf reklam ortaklarıyla paylaşmamayı tercih ediyorsanız aşağıdaki “Haklarınız ve Seçenekleriniz” bölümündeki talimatları uygulayabilirsiniz.

ULUSLARARASI VERİ AKTARIMLARI

Hizmetimiz doğası gereği küreseldir ve bu nedenle verileriniz dünyanın herhangi bir yerine aktarılabilir. Farklı ülkelerin sizin ülkenizden farklı veri koruma yasaları olabileceğinden, bu Gizlilik Politikasında açıklandığı şekilde verilerinizi korumak için yeterli koruma önlemlerinin alındığından emin olmak için gerekli adımları atıyoruz. Kullanabileceğimiz yeterli önlemler, AB Komisyonu tarafından onaylanan standart sözleşme maddelerini ve diğer yasal önlemleri içerir.

HAKLARINIZ VE SEÇENEKLERİNİZ

Pazarlama e-postalarını ve diğer doğrudan pazarlamayı devre dışı bırakın.

Bu tür iletişimlerdeki talimatları izleyerek veya oyun içi ayarlarınızı değiştirerek bizden pazarlama e-postaları gibi tanıtım amaçlı iletişimler almaktan vazgeçebilirsiniz. Güncellenen ayarlar hemen etkili olmayabilir.Hizmetle ilgili iletişimler veya SokaktamaçVar Hizmet Şartlarımız veya bu Gizlilik Politikasına ilişkin güncellemeler gibi bizden tanıtım amaçlı olmayan iletişimler almaya devam edebileceğinizi unutmayın .

Push bildirimleri

Mobil uygulamalarımız aracılığıyla size anlık bildirimler gönderebiliriz. İstediğiniz zaman mobil cihazınızdaki ayarları değiştirerek bu tür iletişimleri almaktan vazgeçebilirsiniz.

Hedefli reklamlardan vazgeçin.

Android veya iOS cihazınızın gizlilik ayarlarını kontrol edip "Uygulamaların İzleme İsteğinde Bulunmasına İzin Ver" seçeneğini kapatarak veya "Reklam Takibini Sınırla" (Apple iOS) veya "Opt- İlgi Alanına Dayalı Reklamlar bitti" (Android).

Ayrıca oyun ayarlarında (varsa) sağlanan seçenekler aracılığıyla kişiselleştirilmiş oyun içi tekliflerden de vazgeçebilirsiniz.

Hakkınızda tuttuğumuz kişisel verilere erişin.

Talep etmeniz halinde kişisel verilerinizin bir kopyasını elektronik ortamda tarafınıza sunacağız.

Diğer haklarınız.

Ayrıca verilerinizi düzeltme, verilerinizi sildirme, verilerinizi kullanma veya paylaşma şeklimize itiraz etme ve verilerinizi kullanma veya paylaşma şeklimizi kısıtlama hakkına da sahipsiniz. Onayınızı her zaman geri çekebilirsiniz.

Tüm taleplere makul bir süre içerisinde yanıt vereceğiz. Tatmin edici bir şekilde ele almadığımız çözülmemiş bir gizlilik veya veri kullanımı endişeniz varsa, çözümlenmemiş şikayetleriniz için Avrupa Ekonomik Alanı, İsviçre veya Birleşik Krallık'taki yerel veri koruma yetkilinizle de iletişime geçebilirsiniz.

Yukarıda açıklanan veri sahibi haklarınızdan herhangi birini kullanmak istiyorsanız lütfen yukarıdaki "Bize Ulaşın" bölümünde açıklanan destek seçeneklerini kullanın. Tüm taleplere yürürlükteki yasalara uygun olarak yanıt vereceğiz. Gizliliğinizi korumak amacıyla, talebinizi yerine getirmeden önce kimliğinizi doğrulamak için, örneğin bize bir satın alma makbuzu veya diğer hesap bilgilerini vermenizi talep etmek, e-posta adresinizi oyun hesabınıza bağlamanızı istemek (örneğin aracılığıyla) gibi ek adımlar da atabiliriz. SokaktamaçVar ID) veya Hizmetlerimizdeki faaliyetlerinizle ilgili soruları yanıtlamanızı istemek. Kimliğinizi doğruladıktan sonra, yürürlükteki yasaların gerektirdiği şekilde temsilcinin iletişim bilgilerini müşteri destek personelimize sağlayarak haklarınızı sizin adınıza kullanacak yetkili bir temsilci atayabilirsiniz.

Bu hakları kullanmanız sonucunda ayrımcı muameleye maruz kalmama hakkına sahipsiniz.

ÇEREZLER VE BENZER TEKNOLOJİLER

Çoğu çevrimiçi hizmet gibi biz ve ortaklarımız, Hizmeti sağlamak ve kişiselleştirmek, kullanımı analiz etmek, reklamları hedeflemek ve sahtekarlığı önlemek için çerezler ve benzer teknolojiler kullanırız. Çerezler ve benzer teknolojiler, bizim ve ortaklarımızın tercihlerini saklamamıza ve Hizmet içindeki faaliyetlerinizi takip etmemize olanak tanır. Ortaklarımızın kendi gizlilik politikaları kapsamında çalışabileceğini unutmayın.

Biz ve ortaklarımız, kullanıcıların, çerezler ve benzer izleme teknolojileri de dahil olmak üzere, teknolojilerimizi kullanan bağlı olmayan web siteleri ve uygulamalarla olan etkileşimleri hakkındaki bilgileri topluyor ve saklıyoruz. Bu, örneğin birden fazla cihazın veya tarayıcının arkasında ortak bir kullanıcının veya hane halkının varlığını anlamamıza ve ardından bu tarayıcıları ve cihazları bir cihaz grafiğine bağlamamıza olanak tanır. Bunu yapmak için yapıyoruz

 • dolandırıcılığı tespit etmek ve önlemek;

 • kullanıcıların Hizmeti bir cihazda kullanmalarına ve başka bir cihazda kaldıkları yerden sorunsuz bir şekilde devam etmelerine olanak tanıyacak;

 • analitik, kişiselleştirme ve ilişkilendirme;

 • bilinen veya tahmin edilen tüm cihazlarda bir kullanıcıya aynı reklamın gösterilme sayısını sınırlayın; ve/veya

 • Her cihazda, tüm cihazlardaki tarama modellerinden elde edilen kişiselleştirilmiş reklamlar sağlayın.

Çerezleri tarayıcınızın ayarlarından devre dışı bırakabilirsiniz ancak bu durumda Hizmetin bazı bölümleri düzgün çalışmayabilir.

VERİLERİNİZİ NASIL KORUYORUZ

Güvenlik Korumaları.

Güvenli ve emniyetli bir oyuncu deneyimi sağlamaya yardımcı olmak amacıyla, verilerinizi yetkisiz erişime veya kaybolmaya, kötüye kullanıma veya değiştirilmeye karşı korumak amacıyla sürekli olarak idari, teknik ve fiziksel güvenlik önlemleri geliştiriyor ve uyguluyoruz.

Veri saklama.

Hesabınız aktif olduğu veya size Hizmeti sağlamak için gerekli olduğu sürece verilerinizi saklıyoruz. Örneğin, kullanılmayan oyun hesaplarının kimliklerini periyodik olarak kaldırabiliriz ve gereksiz verileri düzenli olarak inceleyip kimliklerini kaldırabiliriz. Kişisel verilerinizi kaldırmamızı isterseniz, yasal yükümlülüklerimize uymak, anlaşmazlıkları çözmek ve anlaşmalarımızı uygulamak gibi meşru ticari çıkarlarımız için verilerinizi gerektiği şekilde tutacağımızı unutmayın.

ÇOCUKLAR

Çocukların çevrimiçi gizliliğini korumak bizim için çok önemlidir. Genel olarak Hizmetlerimiz 8 yaşın (veya yerel yasaların gerektirdiği diğer yaşların) altındaki çocuklara yönelik değildir ve Hizmetler, aşağıdaki paragrafta açıklanan durumlar dışında bilerek çocuklardan kişisel veri toplamaz.

Çocuklara yönelik olmayan ancak yine de onlara hitap edebilecek oyunlar için, oyuncunun yaşına bağlı olarak bu Hizmetlere erişimi sınırlamak amacıyla ek adımlar atıyoruz. Bu Hizmetler için, bir oyuncu 8 yaşın (veya kendi bölgesinde geçerli olan yaş sınırının) altında olduğunu belirttiğinde, sosyal medya ve sohbet özellikleri gibi belirli özelliklere ve ayrıca belirli bildirim uyarı türlerine erişimlerini sınırlayacağız. Ayrıca kişisel verilerin işlenmesini yalnızca Hizmetlerimizin dahili operasyonlarını desteklemek için gerekli olanlarla sınırlandırıyoruz.

Bazı Hizmetlerimiz için yukarıdaki iki paragrafta açıklanandan daha yüksek bir yaş sınırı (16 gibi) kullanabileceğimizi lütfen unutmayın. Bunu oyuncularımıza güvenli bir oyun deneyimi sağlamak ve Genç Oyuncuları korumak için yapıyoruz.

Ebeveyn veya vasi iseniz ve çocuğunuzdan toplanan kişisel verileri incelemek veya bu bilgilerin değiştirilmesini veya silinmesini istiyorsanız, yukarıda açıklandığı şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bir çocuğun bize yukarıdakilere aykırı kişisel veriler sağladığını öğrenmemiz halinde, yasal olarak saklama yükümlülüğümüz olmadığı sürece topladığımız tüm kişisel verileri silecek ve çocuğun hesabını sonlandıracak ve/veya bunları uygun olduğu şekilde reşit olmayan deneyim kategorisinde sınıflandıracağız.


3 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page